• admin@ilanrehberim.com
  • +905510569881

Avukat | Saydam Hukuk Danışmanlık ve Arabuluculuk

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
22 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Mehmet Samet Saydam
  • ADRES: Emirbeyazıt, Recai Güreli Cd. No:32 D:103, 48050 Menteşe/Muğla
  • TELEFON: 0 (553) 985 4280
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 09:00 - 18:00
SERVİS SAATLERİ 09:00 - 18:00
SERVİS YERLERİ MUĞLA

FİRMA HAKKINDA

Saydam Hukuk Danışmanlık “İyi avukat” kavramı deneyimli ve etkili olduğunu belirleyen bir kavramdır.

İyi bir avukat, öncelikle hukuk eğitimini almış ve baro sınavlarını başarıyla geçmiş olmalıdır. Örneğin, bir avukat boşanma ve aile hukuku alanında uzmanlaşmışsa en iyi hukuki tavsiyeyi verebilmelidir.

Ayrıca, iyi bir avukat, müvekkillerinin haklarını koruyacak hukuki mücadele yürütebilmelidir.

Son olarak, iyi bir avukat, saygılı, sadık ve profesyonel olmalıdır. Müvekkillerine güven vermeli ve onların gizliliklerini koruyan bir avukat olmalıdır.
Sonuç olarak, iyi bir avukat, hukuk eğitimini almış, deneyimli,  saygılı ve profesyonel bir avukattır.

Hukuk Bürosu

Avukat, hukuk fakültesi mezunu, avukatlık yetişimı yapmış kişilerdir. Avukatlık mesleğini özgür yada bir kuruma bağlı olarak meydana getiren kişidir. Avukatın eş anlamlıları aklavcı ve vekil sözcükleridir. Eski kullanımda muhami denirdi. Avukatların faaliyette bulunması için baroya kaydolmaları zorunludur (kurum avukatları baroya bağlı çalışmak zorunda değildir). Genellikle çalıştıkları şehirde bulunan baroya kayıtlı olarak etkinlik gösterirler. Avukat, uyuşmazlıkların doğumundan başlayarak, mahkeme aşaması ve hakkın teslimine kadar olan süreçte kişileri temsil eder. Avukat yalnız iş ve dava takip edeni yapmaz. Ayrıca hukuki mevzularda hukuk danışmanı, zabıt kâtibi, hakemlik işleri de yapar. Ayrıca arabuluculuk, mübaşir, arzuhâlci, halk noteri görevlerini de yerine getirebilir.

Avukatlar, bir hukuk diplomasına ve avukatlık ruhsatına sahiptirler. İnsanlar yasa ile ilgili bir sorun yaşarlarsa ilgili avukatlara danışırlar. Kişi, başkasına dava açmak için bir avukattan yardım alabilir. Kaide olarak davalarda kişileri temsilen bir avukatın bulunması şart değildir. Ama zorunlu müdafilik benzer biçimde kanunla öngörülen bazı durumlarda kişilerin bir avukatı olmadan dava sürdürülemez. Avukat mahkemeler başta olmak üzere tüm devlet kurumları ve tahkimler karşısında müvekkilinin haklarını savunmakla yükümlüdür. Kişi suçla itham edildiğinde, bu suç iddiasını bertaraf etmek amacıyla da avukatlar devreye girer.

Saydam Hukuk Danışmanlık

Avukatlar farklı ortamlarda çalışabilir. Örneğin devlet kurumlarında işyar olarak, özel şirketler bünyesinde işçi olarak, başka bir avukata bağlı olarak çalışabilirler veya başka avukatlarla bir araya gelmiş olarak avukatlık ortaklığı kurabilirler.

Tüm dünya ülkelerinde avukatlık mesleğinin iyi mi yapılacağına dair bir avukatlık kanunu mevcuttur. Genel olarak her ülkede bir şehirde yada eyalette baroya kayıtlı avukatlara avukatlık mesleğiyle ilgili tekel hakkı tanımaktadır. Tercihe bağlı olarak o ülkedeki avukatlar tüm ülkede veya eyalette avukatlık yapabilmektedir. Buna uluslararası avukatlık meslek tekeli denilmektedir. Her ülkenin avukatlık sistemi tercihine bağlı olarak istisnaen bazı dava ve işler yabancı ülkelerde etkinlik gösteren avukatlar tarafınca da yapılabilmektedir.

Hukuk (Arapça: حقوق) ya da tüze fert, cemiyet ve devletin hareketlerini, birbirleriyle olan ilişkilerini; yetkili organlar tarafınca usulüne uygun olarak çıkarılan, kamu gücüyle desteklenen, muhatabına genel olarak iyi mi davranması yahut nasıl davranmaması icap ettiğini gösteren ve bunun için ilgili tüm olasılıkları yürürlükte olan normlarla düzenleyen normatif bir bilimdir. Ayrıca, camiası seviye altına alan ve kişiler arası ilişkileri düzenleyen, ortak yaşamın refah ve itimat içinde akışını elde eden, gerektiğinde adaleti yerine getiren, kamu gücü ile desteklenen ve devlet tarafınca yaptırımlarla güvence altına alınan kurallar bütünüdür. Hukuk, birey-cemiyet-devlet ilişkilerinde ortak iyilik ve ortak menfaati gözetir.

Saydam Hukuk Danışmanlık

Hukuk sistemindeki genel değişiklık yasama organının hukuk yaptığı Kara Avrupası Hukuk Sistemi ve hakim kararlarının hukuku oluşturduğu Ortak Hukuk Hukuk Sistemi çevresinde oluşur. Tarihte dini hukuk, laiklik hususunun yerleşmesinde de dahil olmak üzere önemli bir rol oynamıştır ve hâlâ bazı dini ülkelerde uygulanmaya devam etmektedir. Şer’î Hukuk dünyada en çok kullanılan dini hukuktur ve İran, Suudi Arabistan gibi ülkelerde ana hukuk sistemi olarak uygulanır.

Hukuk, Felsefe, Maliye, Sosyoloji ve hukuk tarihi gibi derslerde kaynak olarak kullanılır. Ek olarak eşitlik, adalet, hak ve hakkaniyet mevzularında önemli tartışmaların başlangıcına kaynaklık eder.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  • flixwave Mayıs 1, 2024 11:11 pm CEVAPLA

    Your blog is a treasure trove of valuable insights and thought-provoking commentary. Your dedication to your craft is evident in every word you write. Keep up the fantastic work!