TÜBA – TEKNOFEST DOKTORA BİLİM ÖDÜLLERİ BAŞVURULARI BAŞLADI!

47 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: Şubat 6, 2022 8:49 pm
  • TARİH: 04.03.2022
  • WEB ADRESİ: https://teknofest.org
  • ORGANİZATÖR: TEKNOFEST
  • YER: TEKNOFEST ALANI

ETKİNLİK HAKKINDA

TÜBA olarak 2019 – 2021 yıllarında paydaşı olduğumuz  dünyanın en büyük Havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’in öncelikli alanları arasında sayılan;

1- Teknoloji ve Tasarım (Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi, Otonom Sistemler, Robotik ve Mekatronik Sistemler, Modelleme ve Simülasyon Teknolojileri, Enerji, Hibrit ve Elektrikli Araç Teknolojileri, Hava, Uzay ve İnsansız Sualtı Sistemlerine Yönelik Teknolojiler),

2- Bilgi ve İletişim Teknolojileri (Siber Güvenlik ve Kriptoloji dahil),

3- Eğitim, Sağlık, Tarım ve Ekoloji Teknolojileri ve Biyoteknoloji alanlarında, ayrıca;

4- Milli Teknoloji Hamlesi’nin Uluslararası İlişkiler, Kalkınma Politikaları, Eğitim Yaklaşımları, Güvenlik Politikaları konularını içeren Sosyal Bilimler alanında; yazılan ülkemiz kaynaklı üretilmiş doktora tezlerini ödüllendirmek adına “TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülü”  ihdas edilmiştir.

Bu ödüle TEKNOFEST yarışma alanlarına yönelik TÜBA tarafından her yıl açıklanan tematik program ile ilgili konu başlıklarını içeren YÖK doktora tezlerinin yazarları bireysel olarak başvurabilirler. Başvurular dijital olarak yapılacaktır. Ayrıca başvurular, adayların kendileri tarafından yapılabileceği gibi TÜBA Üyeleri ile YÖK, TÜBİTAK, TÜSEB ve Üniversite Rektörlükleri tarafından da öneriler yapılabilmektedir.

Ödül başvurularının 2019-2020-2021 yıllarında yapılmış olan yukarıda tanımlanmış özgün tematik konulara yönelik Türkiye’de üretilmiş doktora tezlerinden olması gerekmektedir.

Ödüller;

Birinci: 30.000 TL

İkinci: 20.000 TL

Üçüncü: 10.000 TL

Adaylar, başvuru formu, başvuru gerekçesi, Türkçe özgeçmişleri, ulusal ve uluslararası bilimsel faaliyetleri, tezin tam sureti, tezin YÖKSİS kayıt bilgileri ve tezden çıkan yayınların listesi ile tezin amacı, bilimsel etik izni, tezin yöntemi, tezin paydaşları, tezin yürütüldüğü enstitü bilgileri (tezin Türkiye’deki kurumlarda çalışıldığına ve yürüttüğüne dair belgelendirme) ile başvuru yapabileceklerdir.

Detaylı Bilgi ve Başvuru Yapmak için TIKLAYINIZ.

SON BAŞVURU TARİHİ 4 MART!