• admin@ilanrehberim.com
  • +905510569881

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

Ocak 21, 2023 11:13 am

Binlerce kişiyi mağdur ettiği ileri sürülen firmaya tepki gösterdiler

Binlerce kişiyi mağdur ettiği ileri sürülen firmaya tepki gösterdiler

Türkiye’de yeni saadet zinciri vakası yaşandı. Ünlü isimlerle reklam filmi çeken Deterjan Pazarı adlı mutluluk zinciri çöktü. Vurgunun boyunun 500 milyon lira olduğu ve on binlerce kişinin parasını kaptırdığı iddia ediliyor.
Ankara’da etkinlik gösteren ‘Deterjan Pazarı’ adlı şirket internet sitesi vesilesiyle kendine alan kişi buluyordu. Firma, sisteme giren yurttaşlara deterjan hammaddesi veriyor, bunu top haline getirip kuruttuktan sonra 3 katı fiyatla geri almayı taahhüt ediyordu. Örneğin; sisteme 50 bin lira ödeyerek giren bir kişi, ürünleri teslim ettiğinde 150 bin lira alabiliyordu.

ÖDEMELER AKSADI

Posta Gazetesi’nin haberine bakılırsa, şirket önceleri bu parayı 30 günde geri ödüyordu. Sadece bir süre sonra vadeler 60 ve 95 güne çıktı. Kurban Bayramı öncesi ödemeler aksamaya başlayınca çok sayıda vatandaş şikayet sitelerine durumu anlatan notlar yazmaya başladı. Ek olarak şirketin telefonlarına ve WhatsApp hattına da ulaşılamıyordu. Şirket önce dolandırıcılık iddialarının mesnetsiz olduğu yolunda açıklama yaptı.

İNTERNET SİTESİ KAPANDI

ancak dün itibarıyla şirketin internet sitesi kapandı. Bir tek Instagram sayfası açık. Orada da şirketin Kahramankazan’daki fabrikasında 14 Ağustos’ta yiyecek düzenleneceği, Süleyman Kocabaş’ın açıklamalar yapacağı belirtiliyor. Süleyman Kocabaş şu an ortada yok. Mağdurlar toplumsal medyada oluşturduğu gruplarda Kocabaş’ın kaçmış olabileceğini belirtiyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • Ali Ocak 21, 2023 11:14 am CEVAPLA

    Bu nasıl bir firmaymış böyle