• admin@ilanrehberim.com
  • +905510569881

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

Ocak 21, 2023 11:21 am

Türk mobilyacısı ihracatta talebe yetişemiyor

Türk mobilyacısı ihracatta talebe yetişemiyor

Mobilya üreticisi, İstanbul’da yapılacak IIFF – İstanbul Mobilya Fuarı’nda global alıcılarla bir araya gelmeye hazırlanıyor.
24-29 Ocak tarihleri içinde TÜYAP Fuar ve kongre Merkezi ve İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak organizasyonla ilgili data veren Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, ortalama 50 ülkeden katılım talebi geldiğini belirtti. Türk mobilya sektörü olarak 2022’de dünyaya 4 milyar 741 milyon dolarlık mobilya sattıklarını söyleyen Güleç, “Bu, hedeflerimizin üzerinde bir başarı. 2023’te de 6 milyar dolarlık ihracatı hedefliyoruz. Bunu rahatça yakalayabileceğimizi düşünüyoruz” dedi. Fuarın binden fazla firma ve 3 binin üzerinde markaya ev sahipliği yapacağı belirten Endonezya’dan Çin’e kadar biroldukça ülkeden katılım talebi geldiğinin altını çizdi.

Güleç, şöyle devam etti: “2022’de en büyük sorunlarımızdan biri mal yetiştirememek oldu. Buna rağmen 4 milyar 741 milyon Dolar Ihracat yaptık. Öte yandan Türk mobilya üreticileri bitmiş ürün kadar yarı mamül de satıyor. Bu da sektöre güç veriyor.”

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • zoritoler imol Ekim 23, 2023 5:07 am CEVAPLA

    I haven?¦t checked in here for a while because I thought it was getting boring, but the last several posts are good quality so I guess I?¦ll add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂